Děti

Miminka se během prvního roku naučí spoustu nových činností a schopností. Během prvních 28 dnů se děťátko označuje jako novorozenec, poté se do konce prvního roku nazývá kojenec. Ve věku od jednoho do tří let už jde o batole. Ve všech obdobích vývoje se vyskytují různé radosti, ale také komplikace. Péče o dítě je náročná a v každém období je důležité něco jiného. V případě novorozence a kojence je důležitá dobrá výživa a poskytování bezpečnosti a lásky, u batolete je vývoj dynamičtější. Dítě začíná chodit a mluvit, je třeba ho motivovat a hrát si s ním. Připravili jsme pro vás články, ze kterých se dozvíte vše, co potřebujete při péči a výchově o dítě vědět. Podívali jsme se na různé nemoci, nejčastější problémy při výchově či jednotlivé procesy, kterými si dítě prochází. Budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuse a podělíte o své zkušenosti.

Chlapecká jména

Moderní i netradiční chlapecká jména pro děti – TOP 50

Zatímco někteří lidé mají v křestních jménech pro své potomstvo jasno, jiným tento úkol způsobuje problémy až do posledního okamžiku. Jaká chlapecká jména patří k nejoblíbenějším?
Dívčí jména

Moderní, nejpopulárnější i netradiční dívčí jména pro děti – TOP 50

Mnozí rodiče touží poté, aby jméno dítěte bylo výjimečné. V našem článku naleznete nejlepší, nejkrásnější, nejunikátnější, ale také tradiční a moderní jména pro dívky.
Jak zvýšit tvorbu mléka

Jak zvýšit tvorbu mléka? Potraviny, homeopatika i odsávání

Mateřské mléko je z hlediska výživy nenahraditelné. Co je dobré pro tvorbu mléka? Zabírá čaj pro tvorbu mléka a jaké jsou babské rady, které pomohou podpořit tvorbu mléka?
Dyslexie

Co je dyslexie a jak vzniká – projevy v poruše čtení

Dyslexie se projevuje tím, že dítě si nedokáže přiřadit písmena k jejich zvukové podobě, písmeno tedy zná, ale nedokáže identifikovat, které to je. Jak řešit poruchy čtení? Jak vzniká dyslexie?
Aspergerův syndrom

Aspergerův syndrom a jeho první projevy u dětí

Aspergerův syndrom se prokazuje poruchami chování, sociálních interakcí a komunikace. Co je podstatou této genetické anomálie a jaké jsou její projevy?
Hysterické záchvaty u dětí

Hysterické záchvaty u dětí. Jak uklidnit hysterické dítě a vyhnout se záchvatům pláče

Ne u každého dítěte je období vzdoru plné záchvatů vzteku, pláče a povyku. Pokud taková situace nastane, je dobré vědět, co dělat, když má dítě hysterický záchvat.
Jak naučit dítě R

Jak naučit dítě R. Logopedické básničky, cvičení, pomůcky + video

Hláska R patří v českém jazyce k nejtěžším hláskám na vyslovení, u dětí se ve výslovnosti objevuje relativně pozdě. Kdy má dítě umět říci R? Jaká řečová cvičení na R pomáhají nejvíce?
Skladování mateřského mléka

Skladování mateřského mléka v lednici, v mrazničce i při pokojové teplotě

Skladování mateřského mléka je možné, a to dokonce hned několika metodami. Je vhodné opětovné ohřívání mateřského mléka? Jak dlouho vydrží mateřské mléko při pokojové teplotě?
Zavádění příkrmů

Zavádění příkrmů. První příkrmy od 4. měsíce – recepty

Přinášíme vám nejdůležitější informace týkající se etapovitého zavádění příkrmů pro miminka. Věnujeme se časovému horizontu nastolování nového menu a způsobem, jak zavádět příkrmy.
Co nejíst při kojení

Co nejíst při kojení – je vhodný mák, zázvor, brynza či čokoláda během kojení?

Strava během kojení má mnoho omezení. V tomto období jsou určité zakázané potraviny, kterým se musí maminky vyhýbat. Co se nesmí jíst při kojení?
Polohy při kojení

Polohy při kojení. Je vertikální ta správná a nejlepší?

Neexistuje správný a nesprávný způsob kojení, maminka si s dítětem musí najít polohu, která bude oběma vyhovovat. Je však důležité znát více poloh a technik kojení.
Jak naučit dítě mluvit

Jak naučit dítě mluvit – jak ho motivovat, když dvouleté dítě nemluví?

Při učení dítěte mluvit je důležitá trpělivost a také snaha motivovat dítě k mluvení. Jak motivovat dítě k mluvení? Co dělat, když dítě nechce mluvit? A kdy má začít dítě mluvit?
Odplenkování

Odplenkování za týden. Jak odučit dítě od plenek a jak dlouho to trvá?

Otázkou mnoha maminek je, kdy je ten správný čas s odučením od plenek začít. V našem článku se kromě této informace dočtete také o tom, proč je léto na odplenkování nejlepší.
Jak naučit dítě na nočník

Jak naučit dítě na nočník za 7 dní. Rady, pokud 2leté dítě nechce sedět na nočníku

Trénink chození na nočník vyžaduje správné načasování. Odplénkování dítěte je výzvou a jde ruku v ruce s učením na nočník. Naše pravidla a zásady vám pomohou naučit dítě na nočník rychleji.
Období vzdoru

Období vzdoru – rady, jak ho zvládnout. Kdy začíná a jak dlouho trvá?

Vzdor u dětí je přirozený jev. Rodič se s ním u svého dítěte dříve či později setká. Je dobré vědět, jak zvládnout období vzdoru u dětí. Jak dlouho trvá, jak se projevuje a jak řešit období vzdoru?